Wczoraj klasa Ic i Id pojechały do Torunia. Uczniowie korzystali z integracji przez ruch podczas zajęć na Jump Arena, a następnie podpatrywali świat mediów społecznościowych przez odbiór filmu, jako bazy do dyskusji na temat świata współczesnych mediów, wartości, telefonu i Internetu jako narzędzia wpływu na innych ludzi. To był fajnie spędzony czas.

"Wierzymy, że nie ma inicjatywy niewykonalnej i że każda wielka podróż zaczyna się od jednego małego kroku. Pomagamy krok ten postawić " czytamy na stronie Impakt
A dzisiaj osobiście pan Piotr Pisiewicz koordynator i założyciel Stowarzyszenia przekonywał naszych uczniów do podejmowania inicjatyw, odkrywania siebie, poszukiwania nowych możliwości .
Impakt Stowarzyszenie, z którym współpracujemy od wielu lat przeprowadziło w naszej szkole warsztaty dla młodzieży dotyczące mediacji rówieśniczej, tolerancji. Uczymy jak zrozumieć innych ludzi, jak przeciwdziałać konfliktom, jak efektywnie kształtować postawę empatyczną wśród uczniów.
5 kwietnia w X LO w Toruniu obył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im. Prof. Stefana Banacha. Nasze liceum reprezentowało sześciu finalistów: Emilia Miąskowska, Aleksandra Runo, Igor Szrull, Adam Pawłowski, Michał Marulski i Wiktor Garczyński.
Michał Marulski zajął I miejsce. Ponadto Igor Szrull i Adam Pawłowski zostali wyróżnieni.
III Liceum Ogólnokształcące prezentowało swoją ofertę edukacyjną na Targach Edukacji i Pracy, które odbyły się 4 kwietnia.
Młodzieżowe Centrum Kariery w Brodnicy dziękujemy za zaproszenie.
Brodnica uzależniona od profilaktyki. STOP PRZEMOCY - pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły spotkali się z sędzią ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ.
Anna Maria Wesołowska, to nie tylko osoba znana z telewizji, ale przede wszystkim sędzia, która przez prawie 30 lat orzekała w Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Łodzi. W swoim wystąpieniu przybliżyła współczesne zagrożenia, jakie mogą spotkać młodzież, omówiła kwestie związane z negatywnymi zachowaniami młodych ludzi, zwróciła uwagę na konsekwencje, które mogą za sobą pociągnąć. Przytoczyła historie z sali sądowej, które szczególnie zapadły jej w pamięć.

Niezwyciężeni chłopacy z III Liceum. Gratulujemy sukcesu ale przede wszystkim wspaniałej i skutecznej gry.

Klasy Ia i IIa niedawno uczestniczyły w wycieczce do Międzygórza, gdzie z werwą rozpoczęli 5-dniowe warsztaty językowe. W drodze do Kotliny Kłodzkiej zwiedzali stolicę Dolnego Śląska.

Kangur Matematyczny - kolejna edycja za nami! ✏️📐🦘
Dnia 21 marca uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku przystąpili do kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

W ubiegłym tygodniu odwiedził nas nasz absolwent Sebastian Górski. Na pierwszym spotkaniu opowiadał naszym licealistom o studiach na Politechnice Gdańskiej, zaś na kolejnym o sztucznej inteligencji.

Finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej: Agata Twarogowska , Lena Lewandowska wywalczyły awans wygrywając wszystkie mecze wraz z zespołem kadry kujawsko - pomorskiej do Finału OOM.