W naszej szkole nie ma nudy! 17 czerwca grupa uczniów z klasy 1f i 1d spędziła miło dzień w Bydgoszczy. Pierwszym punktem wycieczki był wykład oraz zwiedzanie pracowni laboratoryjnych w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda droga oraz procedura oddawania krwi,czym jest krew,kto może ją oddawać, jak wygląda proces oznaczania grup krwi oraz cała aparatura laboratoryjna. Ponadto, dzisiejszy wykład uświadomił nam, że aby uratować życie jednej ofiary wypadku, lekarze potrzebują dziesięciu jednostek krwi, to znaczy, że dziesięć osób musi ją oddać. Od 300 do 400 osób każdego dnia musi oddać krew w naszym regionie, by zabezpieczyć potrzeby kujawsko-pomorskich szpitali.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starówce oraz przy Fontannie Potop. Na końcu, młodzież bawiła się świetnie podejmując wyzwania w parku linowym w "Myślęcinku" oraz podziwiając piękną roślinność w Ogrodach Botanicznych. Tyle atrakcji w 1 dzień!