W połowie czerwca Szkocja przywitała naszych uczniów majestatyczną przyrodą, bogatą historią i nietypowymi zwyczajami. Wycieczkę zaczęli z przytupem, od dnia z przewodnikiem, który przywitał ich w tradycyjnym kilcie.

Wędrówka po Scottish Hermitage, zajrzenie do domu pustelnika, kawka w St Andrew's, gdzie "Kate poznała Williama" czy plaża Morza Północnego - to tylko największe perełki. Kolejnym punktem była stolica Szkocji, pieszczotliwie przez Polonię nazywana Edkiem. Przy wszechobecnej muzyce granej na kobzach odkrywali zakamarki pamiętające jeszcze czasy Williama Wallace'a. Przedpołudnie grupa spędziła szalejąc w muzeum iluzji, Camera Obscura. Następną atrakcją był Edinburgh Castle dumnie górujący nad miastem, gdzie najdzielniejsi zdobyli odznaki za poprawnie wykonany quiz wiedzy o twierdzy. Następnie młodzież eksplorowała ulicę Wiktorii, będącej pierwowzorem dla Ulicy Pokątnej, znanej wszystkim fanom Harry'ego Pottera. Po drodze katedra protestancka św. Idziego, cmentarz z nagrobkami osób kojarzących się z Harrym oraz pomnik wiernego psa Bobby'ego. Po południu uczniowie podziwiali eksponaty w National Museum of Scotland, a dzień zakończono na obradach Parlamentu Szkocji. Ostatnim miejscem wycieczki było urzekające Stirling, wizyta u Misia Wojtka, lochy w Edynburgu, plaża Portobello, wspinaczka na Arthur's Seat. To tylko niektóre atrakcje ostatnich dwóch dni w Krainie Jednorożca. Z pewnością, nasza młodzież wróciła do Polski z nowymi doświadczeniami i pięknymi wspomnieniami!