7 czerwca w IIII Liceum Ogólnokształcącym odbyło się "Różyczkowanie" absolwentów szkoły. Pożegnanie maturzystów to ważne wydarzenie, któremu towarzyszy wiele emocji. Cztery lata spędzone w murach szkolnych to indywidualna historia każdego ucznia, a także społeczności szkolnej. Ta kultywowana od wielu lat brodnicka tradycja polega na przypinaniu róż czwartoklasistom, którzy zakończyli naukę w liceum, przez uczniów klas trzecich. Ci w zamian otrzymują czekoladę, którą muszą zjeść całą do północy, na poczet sukcesów w przyszłorocznej maturze. Maturzyści zostali nagrodzeni nie tylko za wysokie wyniki w nauce, ale także za udział w konkursach, zawodach sportowych, za działalność samorządową i wolontariat, za działalność artystyczną i reprezentowanie szkoły w różnych dziedzinach...Wszystkim fundatorom nagród bardzo dziękujemy. Jesteśmy również wdzięczni wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom za przepiękną oprawę muzyczną, sceniczną oraz część artystyczną.
Wszystkim czekającym na wyniki matur, życzymy samych najwyższych rezultatów!