Za nami XIV Powiatowy Konkurs Geograficzny "Mistrz Mapy", w którym wzięły udział wszystkie szkoły ponadpodstawowe naszego powiatu.
Rywalizacja w konkursie przebiegała w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy zmagali się z testem pisemnym, w wyniku którego wyłonionych zostało 10 finalistów.
Po części pisemnej Elżbieta Grzelak-Kostulska - prof. geografii UMK w Toruniu wygłosiła niezwykle ciekawy wykład pt. "Dokąd zmierzamy? - czyli dlaczego warto śledzić zmiany ludnościowe?
W ścisłym finale dziesięciu najlepszych uczestników rozwiązywało zadania z użyciem mapy. Wszyscy wykazali się znakomitą znajomością mapy Polski, Europy i Świata.
Zwycięzcami konkursu zostali:
🗺️ 1 miejsce i tytuł Mistrza Mapy Adam Markuszewski (III LO)👏
🗺️ 2 miejsce Kacper Bartczak (III LO) 👏
🗺️ 3 miejsce Dominik Nowacki (III LO)👏
🗺️ 4 miejsce Igor Nagórski (III LO)👏
🗺️ 5 miejsce Iwona Kopczyńska (CKZiU) 👏
Uczestnicy konkursu odebrali gratulacje z rąk Doroty Rama - starszego wizytatora Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Nagrody i upominki ufundowane zostały przez Urząd Miasta w Brodnicy, Urząd Gminy Brodnica, Urząd Gminy Zbiczno i Nadleśnictwo Brodnica.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszego zagłębiania pasji geograficznej.