Brodnica uzależniona od profilaktyki. STOP PRZEMOCY - pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły spotkali się z sędzią ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ.
Anna Maria Wesołowska, to nie tylko osoba znana z telewizji, ale przede wszystkim sędzia, która przez prawie 30 lat orzekała w Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Łodzi. W swoim wystąpieniu przybliżyła współczesne zagrożenia, jakie mogą spotkać młodzież, omówiła kwestie związane z negatywnymi zachowaniami młodych ludzi, zwróciła uwagę na konsekwencje, które mogą za sobą pociągnąć. Przytoczyła historie z sali sądowej, które szczególnie zapadły jej w pamięć. Podczas wizyty zachęcała do aktywnej edukacji prawnej poprzez tworzenie w szkole tzw. „kącika prawnego”. Starała się uwrażliwić młodych ludzi na konieczność reagowania na krzywdę innych.
Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską przebiegło w miłej atmosferze. Było interesującą lekcją, która z pewnością skłoni do przemyślenia swojego zachowania i do jego zmiany na lepsze.