W ubiegłą środę w naszej szkole odbyły się IX Igrzyska Wiedzy, zorganizowane przez III Liceum Ogólnokształcące. Reprezentacje 13 szkół podstawowych z naszego miasta i powiatu rywalizowały w praktycznych zadaniach, które nawiązywały tematycznie do trwającego Roku Polskich Olimpijczyków. Uczniowie z klas 8-mych rozwiązywali m.in. zadania historyczno-geograficzne, biologiczno-chemiczne, matematyczne, polonistyczne i językowe. Przykładowo, były to zadania dotyczące sił oddziałujących na sportowców, musieli znaleźć i wypisać z tekstu Kazimierza Wierzyńskiego "Dyskobol" 3 środki poetyckie: epitet, porównanie i przenośnie.Gorący doping dla uczestników zapewnili zgromadzeni uczniowie każdej ze szkół. Wydarzenie jest też okazją do utrwalania wiedzy uczniów, przygotowujących się do zbliżającego się wielkimi krokami egzaminu ósmoklasisty.