W drugim tygodniu września br. kolejna grupa uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy wyruszyła w drogę, by zwiedzić malowniczą Polskę południową.

W programie wycieczki: Wrocław, czeska Praga i oczywiście piękne polskie góry.

38 uczniów wraz z opiekunami najpierw odwiedziło Afrykarium we Wrocławiu oraz Ogród Japoński przy Hali Stulecia i podziwiało niezwykłą architekturę miasta.

Następnego dnia były już góry - grupa wjechała wyciągiem na Kopę i wyruszyła na Śnieżkę. Przy pięknej pogodzie wszyscy dotarli do schroniska Strzecha Akademicka, dalej do schroniska Samotnia, a następnie do norweskiej świątyni Wang. Kolejnym punktem na trasie wyprawy było centrum turystyczne w Karpaczu.

Kolejnego dnia młodzież odwiedziła Republikę Czeską - w Pradze weszła na czeską wieżę Eiffla, następnie zwiedziła Hradczany, pałac Wallensteina, malowniczy Most Karola i Vaclavske Namesti.

Dalej, wracając z Karkonoszy, grupa odwiedziła Zamek Książ.