15 lutego 2023 r. w późnych godzinach popołudniowych 40 osobowa grupa licealistów z naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyła w podróż do Trogen.

W Wiosce Dziecięcej w Szwajcarii spędzą 3 tygodnie.

Wyjazd zorganizowało i pilotuje Stowarzyszenie IMPAKT, z którym III LO współpracuje od kilku lat.

Uczniowie spędzają czas na zajęciach integracyjnych i kształcących, poznając samych siebie oraz nawiązując nowe przyjaźnie, a także zwiedzają wybrane miejsca w Szwajcarii.

Życzymy wielu wrażeń i samych dobrych wspomnień.

Młodzieży towarzyszą pani Wiesława Ciechowska, pani Monika Goździkowska, pani Sylwia Modrakowska oraz pani Izabella Nowakowska, nauczyciele języków obcych z Zespołu Szkół nr 1.

Dziękujemy Stowarzyszeniu IMPAKT, które dba o to, aby świat stawał się bliski i ciekawy dla młodzieży.

Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd z firmą IMPAKT - tym razem do Irlandii.