21 października 2022 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 30-lecia III LO.

Głównym wydarzeniem był koncert jubileuszowy, jednakże towarzyszyły mu liczne wydarzenia okolicznościowe.

Cały koncert można obejrzeć (dzięki uprzejmości tvbrodnica.pl) pod adresem:

Radosny dzień świętowania to efekt 30 lat pracy wielu osób: dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów, rodziców, administracji i obsługi, jak również grona przyjaciół szkoły, którzy zawsze wspierali III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, śmiałym marzeniom i usilnym staraniom wszystkich w/w wymienionych nasza szkoła jest właśnie taka a nie inna - pełna młodości, czerpiąca z jej siły, pozwalająca realizować plany, poszerzać wiedzę i kształcić umiejętności, sięgać po laury, wspinać się na wyżyny, podbijać świat, jednocześnie akcentująca rolę tradycji i potrzebę wrażliwości w codziennym obcowaniu z drugim człowiekiem.

Dziś nasza szkoła znalazła się w gronie 10 najlepszych szkół w naszym województwie. Jest placówką chętnie wybieraną przez młodzież jako miejsce dalszej nauki po szkole podstawowej. III LO jest również miejscem, do którego po latach wciąż chętnie wracają absolwenci.

Obchody jubileuszu zbiegły się z Dniem Patrona - Jana Pawła II. Świąteczny dzień rozpoczęliśmy uroczystym apelem, który przygotowali nauczyciele pani Maja Kopiczyńska, pani Iwona Malinowska wraz z panią Dorotą Lisowską i księdzem Jarosławem Zielińskim. Tradycyjnie nie mogło podczas tego dnia zabraknąć kremówek.

Wieczorem odbył się piękny koncert w Brodnickim Domu Kultury, podczas którego wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć prezentację wydarzeń z życia szkoły z różnych okresów jej istnienia, oddać się wspomnieniom i refleksjom przy utworach wykonywanych przez młodzież licealną, absolwentów oraz nauczycieli.

Wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa fotograficzna, którą można obejrzeć w holu III LO zatytułowana "Siła młodości" - to hasło przyświecało całym obchodom jubileuszu 30-lecia. W szkole odbyły się też liczne konkursy - w tym literacki. Uczniowie nagrodzeni w konkursach odebrali nagrody z rąk dyrekcji podczas porannego apelu.

Z okazji jubileuszu społeczność szkolna uczestniczyła także w specjalnej mszy świętej, która odbyła się tuż przed głównymi obchodami.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym ważnym dniu.