W dniach 5 - 9 września 2022 r. młodzież III Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w tradycyjnej wycieczce w góry.

Piękne widoki, wspólny wysiłek, czas na refleksję oraz dyskusje o ważnych sprawach sprzyjały integracji.

W Tatry wjechało 46 uczniów wraz z opiekunami.

Pierwszego dnia przed dotarciem na Podhale grupa zwiedziła wraz z przewodnikiem malowniczą Jaskinię  Wierzchowską.

Kolejnego dnia pasjonaci gór dotarli do Murowańca, zwiedzili Dolinę Pięciu Stawów Polskich, Weszli na Świstówkę (1800 mnpm), skąd zeszli nad Morskie Oko.

Następne punkty wyprawy to Czerwone Wierchy - Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica i Ciemniak. Młodzież odwiedziła też Dolinę Kościeliską, gdzie skosztowała żętycy i oscypków wprost z bacówki.

Wszyscy spędzili ponadto trochę czasu w Zakopanem.

W programie wycieczki znalazł się czas na wizytę w Miejscu Pamięci Narodowej - Obozie Auschwitz Birkenau, który rocznie odwiedza średnio 2,5 miliona ludzi z nadzieją, że tragiczna historia tego miejsca nigdy i nigdzie się już nie powtórzy.