Jak wypadły tegoroczne egzaminy zewnętrzne?

5 lipca wszystko stało się jasne. Nasi uczniowie spisali się świetnie!

Mamy się czym pochwalić.

Aż 34 uczniów uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy uzyskało 100% punktów na maturze, w tym 7 uczniów z dwóch przedmiotów. Zatem 100% wynikiem pochwalić się może aż 23% absolwentów.

14 uczniów z matematyki i 25 z języka angielskiego osiągnęło 100% na poziomie podstawowym, a 100% na poziomie rozszerzonym zdobył 1 uczeń z matematyki oraz 1 z języka angielskiego. Brawo WY!!!

Należy nadmienić, że nasi tegoroczni absolwenci spisali się na medal i w niemal 100% zdali egzamin maturalny.

Osiągnęli bardzo wysokie wyniki z poszczególnych przedmiotów i tak np. z języka polskiego średni wynik szkoły to 62%, podczas gdy wynik w liceach w Polsce to 57%, a z matematyki uczniowie uzyskali średnią wyższą od średniej w kraju aż o 11% (III LO - średnia 74%, średnia w LO w Polsce - 63%).

Pozostałe średnie prezentuje grafika zamieszczona poniżej.

Gratulujemy tegorocznym maturzystom i ich nauczycielom!