2 czerwca 2022 r. powitaliśmy w murach III Liceum Ogólnokształcącego wielu gości - uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych naszego regionu.

Młodzież licealna zaprosiła młodszych kolegów w "Podróż do przyszłości". Było barwnie, smacznie i wesoło.

Pierwszym punktem programu było spotkanie z dyrekcją w sali audytoryjnej, gdzie dyrektor Marek Jasiński przybliżył przybyłym ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny.

Goście obejrzeli film promujący III LO oraz pokaz tańca, a następnie wysłuchali wicedyrektor Agnieszki Głowackiej-Kaliszer.

Po miłym powitaniu wszyscy zgromadzeni udali się na spacer po szkole w mniejszych już grupach. Mieli okazję podziwiać salę kinową, pokazy chemiczne oraz fizyczne, scenkę rodem z oddziału chirurgicznego w sali biologicznej, zwiedzić salę geograficzną, rozwiązać łamigłówki matematyczne, zmierzyć się z piosenką i zadaniami w sali językowej, obejrzeć instruktaż druku 3D i pierwszej pomocy oraz zatańczyć BOKWĘ. Na spragnionych i głodnych czekała sympatyczna niespodzianka w krainie słodkości.

Można było również zrobić sobie pamiątkową fotografię w okolicznościowej ramie, wygrać atrakcyjne losy na loterii oraz poznać tajniki funkcjonowania Samorządu Uczniowskiego w jego siedzibie.

Zwiedzającym przygrywał zespół muzyczny. Miłośnicy sztuki mogli obejrzeć jak powstaje obraz i szkic - od początku po efekt końcowy.

Był to niezapomniany dzień.

Czekamy na Was!

Zapraszamy do III LO!