W III Liceum Ogólnokształcącym regularnie organizowane są akcje ukierunkowane na pomoc walczącej Ukrainie.

Pomaganie ma wielką wartość.

Na hasło "Pomóżcie!" społeczność naszej szkoły odpowiedziała od razu po pierwszym akcie agresji Rosji wobec naszego wschodniego sąsiada. Zebrano wówczas ogromne ilości artykułów pierwszej potrzeby: środków czystości, koców, odzieży, lekarstw, żywności o długim terminie przydatności do spożycia.

Kolejna zbiórka ruszyła niedługo potem - artykuły higieniczne niezbędne do codziennego funkcjonowania zostały przekazane do wysłania potrzebującym.

Młodzież przygląda się rozwojowi sytuacji na Ukrainie i w Polsce, z otwartym sercem pochyla się nad ludźmi, którzy znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji z powodu nieuzasadnionych i niezrozumiałych roszczeń agresora.