"Kobieta jest jak otwarta książka. Wprawdzie o fizyce kwantowej i po chińsku, ale otwarta."

Natasza Socha

8 marca 2022 r. panowie z III LO zaprosili wszystkie panie na uroczystą akademię z okazji Dnia Kobiet.

Wydarzeniu przyświecało motto: "Tajemnicą jest kobieta."

Młodzież przygotowała montaż słowno-muzyczny, który przyjęto tym bardziej radośnie, iż od dłuższego czasu nie mogliśmy gromadzić się na żadnych wydarzeniach szkolnych ze względu na pandemię.

Wszyscy z przyjemnością wysłuchali piosenek i refleksji na temat płci pięknej.

Spotkanie przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem matematyków - pani Anny Zielińskiej, Gabrieli Kanieckiej oraz pana Krzysztofa Zabłotnego.

Dzień upłynął w przyjemnej atmosferze. Panowie zatroszczyli się o swoje koleżanki celebrując w klasach święto kobiecości.