15 stycznia 2022 nasi świetni historycy wzięli udział w okręgowym etapie Olimpiady Historycznej.

Młodzież wraz z opiekunem panem Radosławem Stawskim stawiła się w Collegium Humanisticum UMK w Toruniu, gdzie przeprowadzono część pisemną konkursu.

Na podstawie oceny prac do etapu ustnego zakwalifikowała się Magdalena Szefler oraz Dominik Maciejewski.

Gratulujemy!

15 stycznia br., pomimo ferii, uczniowie III LO pisali wypracowanie na temat z wybranej epoki - część pisemna trwała od godziny 10 do 13.

Czekaliśmy na wyniki około tygodnia.

Dziś już wiemy - 81 uczestników tego etapu Olimpiady Historycznej napisało pracę pisemną. Na podstawie oceny prac do części ustnej zakwalifikowało się wąskie grono 35 uczniów ze szkół średnich naszego województwa, a wśród nich 2 uczniów III LO: Magdalena Szefler i Dominik Maciejewski.

w piątek rano 28 stycznia połączą się oni zdalnie o wskazanej godzinie z komisjami profesorów UMK, wylosują 3 pytania, na które będą odpowiadać (jedno ogólne, drugie z wybranej epoki, trzecie z lektury).

Nasi licealiści walczą o awans do finału w Warszawie.

Tymczasem trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.