"Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi.

I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi..."

Adam Mickiewicz

7 stycznia 2022 r. uczniowie klas maturalnych III Liceum Ogólnokształcącego zatańczyli dostojnego "chodzonego" i bawili się na tradycyjnym balu studniówkowym.

Uroczystość zorganizowano w Sali Kryształowej w Starorypinie Rządowym.

Relacje filmowe:

Dokładnie na 116 dni przed egzaminami maturalnymi młodzież odtańczyła tradycyjnego poloneza w dwóch turach - pierwszą poprowadził dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy Marek Jasiński, zaś drugą wicedyrektor Agnieszka Głowacka-Kaliszer. Choreografię przygotowała Iwona Kwiatkowska.

Część oficjalną rozpoczęła Wiktoria Bielawa niezwykłym utworem Maryli Rodowicz "Niech żyje bal". Poruszający tekst, mądre przesłanie doskonale wpisywało się w atmosferę wieczoru - radosnej zabawy, której towarzyszyła jednak głęboka refleksja o życiu i pamięć o trudnych okolicznościach, w jakich przyszło organizować i przeprowadzić ten wyczekiwany przez wszystkich bal.

Konferansjerkę poprowadził kwintet uczniów: Marek Nijakowski, Tymoteusz Moskal, Jan Nadarzewski, Maciej Sumiński oraz Arkadiusz Szraga. Prowadzący powitali Marka Jasińskiego, dyrektora ZS1 w Brodnicy, wicedyrektorów: Agnieszkę Głowacką-Kaliszer, Beatę Kalwę, Barbarę Kwiatkowską oraz Małgorzatę Świtalską, kierownika Biura Oświaty i Sportu  w Urzędzie Miasta w Brodnicy, a także wychowawców, grono pedagogiczne, rodziców, osoby towarzyszące i tegorocznych maturzystów.

Oficjalnego otwarcia imprezy i wzniesienia toastu za pomyślność na egzaminach dokonali dyrektor Marek Jasiński oraz Małgorzata Świtalska, która złożyła życzenia maturzystom od burmistrza Jarosława Radacza. Podczas balu nie zabrakło podziękowań, życzeń i upominków od rodziców. W ich imieniu głos zabrała pani Katarzyna Wilary-Moskal.

Pierwszy tradycyjny "różany" taniec uczniowie zadedykowali nauczycielom i rodzicom. Wśród wielu atrakcji był tort, zdjęcia "na ściance" przygotowanej własnoręcznie przez maturzystów, konkurs tańca z licznymi nagrodami (I miejsce - Zuzanna Bogacka i Jakub Piecyk), wybór Królowej i Króla Balu (Wiktoria Bałuta i Miłosz Szulkowski) oraz muzyczne refleksje nad minionym rokiem w myśl utworów "Co mi, Panie, dasz" zespołu Bajm, "Dni, których jeszcze nie znamy" Marka Grechuty i "Nie czas umierać" tytułowej piosenki z premiery ubiegłego roku, najnowszego filmu o Jamesie Bondzie.

Muzyczną oprawę i zabawy na parkiecie zapewnił Dj Rafi, który poprowadził imprezę do białego rana.

Mottem wydarzenia były słowa patrona szkoły Jana Pawła II:

"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.

Tylko załóż wygodne buty bo masz do przejścia całe życie."

Red. R. Stawski

Wszyscy uczestnicy balu zgodnie podkreślają, że było to udane przedsięwzięcie, które zdołano zrealizować mimo niezwykle trudnych okoliczności - dzięki bardzo dobrej współpracy rodziców, wychowawców oraz młodzieży, z życzliwym przyzwoleniem dyrekcji. Organizatorzy zmagali się z obawami w niepewnej sytuacji w rzeczywistości pandemicznej i wspólnymi siłami walczyli wytrwale, aby dać tegorocznym maturzystom wspomnienie ich własnego balu studniówkowego. Udało się.

Brawo MY!

Więcej fotografii wkrótce!

źródło zdjęcia: Czas Brodnicy

Relacja fotograficzna - szaloną zabawę utrwalił w obiektywie pan Marcin Jadziński: