"Głosem narodu jest harmonia czysta,

mieczem- jedność i zgoda, celem - prawda."

Cyprian Kamil Norwid

W środę 10 listopada odbyły się symboliczne obchody Dnia Niepodległości.

W związku z faktem, iż nadal pozostajemy w sytuacji pandemii, celebrowanie narodowego święta musiało zostać ograniczone.

III LO wzięło jednak udział w kolejnej edycji akcji organizowanej przez MEN - "Szkoła do hymnu", tj. społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy zgromadzona na boisku zaśpiewała hymn państwowy o godzinie 11.11.

Budynek przyozdobiono okolicznościowymi plakatami, zaś uczniowie wraz z nauczycielami oddali się refleksji nas pojęciem patriotyzmu.

Niepodległość można świętować także inaczej - czego dowiodła klasa IId wraz z wychowawczynią panią Iwoną Malinowską, organizując "niepodległościową kawkę z ciastem", której towarzyszyła stosowna muzyka.