"Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci - stara się zobaczyć ich dusze."

Barbara Cage

Mimo dnia wolnego od zajęć, reprezentacja młodzieży III LO ochoczo przybyła do szkoły, aby złożyć życzenia wszystkim pracownikom z okazji ich święta.

Uczniowie przygotowali krótką część artystyczną, która sprawiła  zgromadzonym na auli wiele radości.

W mądrych słowach, które wybrzmiały na scenie znalazło odzwierciedlenie wiele aspektów pracy nauczyciela, o których często zapominamy.

Nie zabrakło wzruszeń i pięknych wykonań utworów muzycznych wybranych specjalnie na tę okoliczność.

Całości towarzyszył pokaz multimedialny i nagrania życzeń od młodszych roczników oraz pełen entuzjazmu występ przygotowany przez dzieci z klas 1-3.

W każdej wypowiedzi i geście dało się wyczuć niekłamaną życzliwość.

Życzenie płynęły do szkoły z różnych stron - skierował je również Burmistrz Brodnicy pan Jarosław Radacz.