"Czym w istocie jest (...) film?

To mozaika ułożona z czasu".

Andriej  Tarkowski

Kolejna grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na wyprawę integracyjną nad Morze Bałtyckie.

W dniach 22-24 września 2021 r. licealiści odwiedzili wiele ciekawych miejsc oraz oddali się radosnej zabawie w ramach zajęć integracyjnych w ośrodku położonym w miejscowości Mikoszewo. Motywem przewodnim wyjazdu był FILM.

Pierwszym punktem w programie była wizyta w Gdańsku. Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami zwiedziła Muzeum II Wojny Światowej oraz odbyła spacer po mieście, podziwiając między innymi ratusz oraz bazylikę.

Grupa zatrzymała się w ośrodku "Grześ" w Mikoszewie, o krok od morza. Była to dobra baza do wypraw nad Bałtyk w celu poszukiwania bursztynu oraz doświadczenia niepowtarzalnych wrażeń zmysłowych. W ośrodku odbywały się także zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz edukacyjne, wśród których znalazły się liczne konkursy, w tym na kaskadera, znajomość piosenek filmowych, makijaż sceniczny, plakat filmowy. Nie zabrakło dyskoteki oraz wyborów miss i mistera tego wydarzenia - zostali nimi Wiktoria Spychała oraz Grzegorz Panek, uczniowie klas drugich.

Drugiego dnia uczestnicy wyjazdu zwiedzili miejsce pamięci Muzeum Stutthof, gdzie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych na temat historii obozu.

Ostatniego dnia młodzież udała się do Muzeum Emigracji w Gdyni, zawitała na Skwer Kościuszki i do Centrum Festiwalu Filmowego, po czym pełna wrażeń wróciła do Brodnicy.