"Toskania to jeden wielki park. Różnej wielkości wzgórza, które zmieniają barwy w zależności od pory roku, są tak malownicze, że można na nie patrzeć godzinami."

Aleksandra Seghi

W dniach 17-24 września 2021 r. reprezentacja naszej szkoły przebywała na wycieczce we Włoszech, zwiedzając przede wszystkim fantastyczny rejon Toskanii.

Wyjazd obfitował w wiele niezapomnianych wrażeń - turystycznych, rekreacyjnych, edukacyjnych i artystycznych.

Grupa młodzieży wraz z opiekunami, pod przewodnictwem firmy IMPAKT, udała się do Włoch autokarem, dzięki czemu wszyscy mieli okazję podziwiać piękne widoki już na całej trasie przejazdu.

Wśród atrakcji w programie wycieczki znalazły się  m. in. romantyczna Werona, wspaniała Florencja, tajemnicza Piza, historyczne i urokliwe San Gimignano oraz niezwykła, położona na wielu wyspach Wenecja.

Oprócz poznawania magicznych miejsc na północy słonecznej Italii uczestnicy wyjazdu mieli okazję kosztować specjałów kuchni włoskiej, wypocząć i zażyć przyjemności w termach oraz spotkać się ze swoimi rówieśnikami i sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Dziękujemy Stowarzyszeniu IMPAKT za zorganizowanie wycieczki i dostarczenie wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć.

Czekamy na kolejne wyprawy do kraju sztuki, wina i pomarańczy!