W tegorocznej XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego im. gen. bryg. prof. E. Zawackiej "Oni tworzyli naszą historię" w kategorii szkół średnich aż 3 uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia.

Gratulujemy!

Wyróżnienia uzyskali:

- Aleksandra Ulanowska (klasa IIeL3, opiekun pan Radosław Stawski) za pracę "Droga do niepodległości. Losy jednego z kombatantów - Stanisława Wierzchuckiego ps. >>Błyskawica<<

- Aleksander Stawski (klasa IdL4, opiekun pan Radosław Stawski) za pracę "Wizyta prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Brodnicy - 22 czerwca 1924 r."

- Michał Bejger (klasa IcL4, opiekun pani Iwona Malinowska) za pracę "Od Michała do Michała, czyli moja rodzina w Świedziebni".

Konkurs "Oni tworzyli naszą historię" cieszy się rosnącą popularnością wśród młodzieży. W tym roku uczniowie szkół średnich nadesłali 28 prac pisemnych, a uczniowie szkół podstawowych 15 w kilku kategoriach:

"O ludziach" (sylwetki związanych z regionem bohaterów wydarzeń historycznych),

"O wydarzeniach" ( relacje żyjących w naszym regionie uczestników i świadków wydarzeń historycznych),

"Album rodzinny" (fotografie rodziny uczestnika konkursu związane z wydarzeniami historycznymi o randze lokalnej lub ogólnopolskiej),

"Oblicza codzienności" (sylwetki osób związanych z naszym regionem oraz ich działalności zawodowej, aktywności społecznej i politycznej),

"Powrót Pomorza do macierzy" (dokumentacja przebiegu wydarzeń, które doprowadziły do powrotu Pomorza do wolnej Polski).

Gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych osiągnięć!