"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,

wtedy dopiero wszystko się zaczyna".

Jan Twardowski

30 kwietnia 2021 r. uczniowie klas maturalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

W miniony piątek tegoroczni maturzyści stawili się w murach III Liceum Ogólnokształcącego, by odebrać dokument ukończenia nauki w szkole średniej.

Odbyli szkolenie dotyczące procedur obowiązujących na egzaminach oraz zostali pouczeni na temat zasad reżimu sanitarnego na czas matur.

Pomimo pandemii i przeciwności losu, udało się zrealizować cel kształcenia na tym etapie nauki. Wszystkim towarzyszyła refleksja nad nietrwałością i nieprzewidywalnością ludzkich spraw oraz koniecznością nieustannego powstawania z upadku, gdyż w najtrudniejszych nawet chwilach pozostaje zawsze nadzieja na to, że będzie lepiej.

Nic tak naprawdę się nie kończy, a każdy koniec to nowy początek - wyruszcie zatem w dalszą drogę z nadzieją, że "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie", zwłaszcza, że nadzieja ta staje się coraz bardziej realna.

Gratulujemy i życzymy wszystkim powodzenia na egzaminach oraz realizacji dalszych planów życiowych.