Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

  • III Liceum Ogólnokształcące

Dzienniczek

Podarta kurtyna

Prezentacja LO

Film III LO

Od 26 października 2020 r. wszyscy uczniowie liceum uczestniczą w lekcjach prowadzonych zdalnie - do odwołania.

W związku z licznymi przypadkami zakażeń w naszym kraju wszystkie szkoły zostały objęte zasadami obowiązującymi wcześniej tylko dla tzw. stref czerwonych, w tym realizowaniem obowiązku nauki na odległość. 

Nasza szkoła pracuje - jak podczas ogólnopolskiego wiosennego lockdownu - na platformie Google Classroom. Lekcje odbywają się zgodnie z obowiązującym tradycyjnym planem zajęć. Młodzież łączy się z nauczycielami i rówieśnikami w przestrzeni wirtualnej podczas video lekcji. 

Wbrew przeciwnościom losu, pandemii i ograniczeniom technicznym, niezależnym od nikogo, wszyscy staramy się wzbogacać wiedzę, rozwijać umiejętności i kształtować charakter. Okoliczności sprawiły, iż w trybie pilnym wszyscy zostali zmuszeni do poznania smaku e-learningu, jego blasków i cieni. Pamiętajmy jednak, iż nic nie jest doskonałe, a czas zmarnowany nie wróci, zaś sukces zależy wyłącznie od nas samych. Trzeba stawić czoła sytuacji, wziąć na siebie ciężar wysiłku i odpowiedzialność za własną przyszłość, zawalczyć o siebie, nadać kształt rzeczywistości - na miarę czasów i możliwości. 

Warto też pamiętać o kilku praktycznych zasadach, które pozwolą nam łatwiej odnaleźć się w codzienności zdalnej edukacji czy pracy. 

Wszystkim życzymy zdrowia i wytrwałości. Dbajcie o siebie, swoich bliskich i drugiego człowieka, także tego obcego.

Back to top