Natalia Wrońska i Julia Kozłowska odebrały nagrody za konkurs historyczny "Mistrzowie i Patrioci" z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim. Opiekunem dziewcząt był nauczyciel historii pan Radosław Stawski.

Natalia Wrońska i Julia Kozłowska zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w prestiżowym ogólnopolskim konkursie historycznym "Mistrzowie i Patrioci". Po odebraniu nagród zostały zaproszone na uroczysty obiad, który odbył się również w Pałacu Prezydenckim.

Konkurs ten organizowany przez Fundację Instytut Łukasiewicza ma na celu upowszechnianie wiedzy o wybitnych postaciach polskiego sportu zaangażowanych w kluczowe momenty narodowej historii. Na konkurs nadesłano 1200 prac uczniowskich z kilkuset szkół  z całego kraju. W wyniku prac komisji konkursowej ostatecznie wyłoniono 65 najlepszych prac, których autorzy otrzymali nagrody oraz wyróżnienia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, wręczone podczas uroczystej gali.

Natalia napisała pracę o brodnickim nauczycielu wychowania fizycznego, lekkoatlecie, sprinterze i olimpijczyku z Helsinek w 1952 r. Dominiku Sucheńskim; praca ta zajęła II miejsce w konkursie. Julia napisała pracę o Franciszku Koprowskim, urodzonym na terenie gminy Zbiczno, olimpijczyku z Amsterdamu w 1928 r. w pięcioboju nowoczesnym, szkoleniowcu, cichociemnym, majorze Wojska Polskiego i żołnierzu Armii Krajowej; za tę pracę zdobyła III miejsce.

Po części oficjalnej rozdania nagród Kancelaria Prezydenta RP zaprosiła wszystkich uczestników na obiad w Sali Obrazowej i Ogrodzie Zimowym. Zwycięskie prace zostały opublikowane w wydawnictwie podsumowującym projekt.

Wizyta u Prezydenta RP była dla naszych licealistek niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem.

Gratulujemy!