"O to przecież szło. Być jak najbliżej, przekonać się, co jest za zakrętem, dotknąć samemu, sprawdzić, jak to jest naprawdę. Nie po to, żeby coś przeżyć, z czymś się zmierzyć, ale żeby po prostu doświadczyć, wczuć się w rolę, cudzą rolę." (Wojciech Jagielski)

Aby wczuć się w rolę, choć jeszcze nie bohaterów swoich przyszłych reporterskich relacji, ale pracowników mediów ogólnopolskich, w celu lepszego przygotowania do pełnienia zadań dziennikarskich, grupa młodzieży realizującej projekt "Szkolne radio TRÓJKA ZAPRASZA" udała się do Warszawy.

22 listopada 2019 r. uczniowie spotkali się z przedstawicielką Związku Firm Public Relations i zgłębiali tajniki PR.

Następnym punktem programu była wizyta w Domu Produkcyjnym "Makata", gdzie licealiści mieli okazję poznać proces powstawania filmu reklamowego oraz specyfikę pracy na planie filmowym.

Ostatnim punktem wyprawy do stolicy były odwiedziny w Radio TOK. Po zwiedzeniu najważniejszych miejsc w radio, uczniowie odbyli warsztaty pod okiem radiowca, pana Filipa Kekusza.

Młodzież była zachwycona warsztatami, cały dzień obfitował w niezwykłe doznania i należał do wyjątkowo ciekawych.