"Prawdziwe dziennikarstwo jest intencjonalne, czyli stawia sobie cele i stara się przeprowadzić jakąś formę przemiany. Dobre dziennikarstwo może być tylko takie." (Ryszard Kapuściński)

W ramach projektu "Radiowęzeł w III LO" zaplanowano szereg różnorodnych działań, których celem jest rozwijanie umiejętności dziennikarskich na wielu płaszczyznach. W listopadzie odbył się  cykl spotkań o charakterze warsztatowym z dziennikarzami pracującymi na terenie naszego miasta.

Pierwszym gościem specjalnym był redaktor programu lokalnego z TVK Eltronik pan Michał Markowski, który podzielił się wiedzą na temat dziennikarstwa telewizyjnego, procesu doboru, gromadzenia, tworzenia i obróbki  materiału dla potrzeb telewizji kablowej.

19 listopada 2019 r. młodzież spotkała się z redaktorką Czasu Brodnicy panią Marią Oryszczak. Prelegentka wprowadziła pasjonatów mediów w podstawy sztuki dziennikarskiej, między innymi problematykę docelowego odbiorcy czy też różnych gatunków tekstów oraz głównych cech poszczególnych form.

Kolejne zajęcia, podczas których uczniowie zgłębiali tajniki dziennikarstwa internetowego, poprowadził redaktor z Brodnickiej Telewizji Internetowej pan Wiesław Jankowski.

Dziękujemy przedstawicielom lokalnych mediów za życzliwe i otwarte podejście do propozycji współpracy ze szkołą w tym zakresie.