"Wolność jest tylko wówczas, gdy Naród tworzy jedność, a lud w nim żyjący czuje się włodarzem, a nie zaś niewolnikiem garstki opętanych" (Jan Paweł II)

8 listopada 2019 r. chcieliśmy być JEDNOŚCIĄ.

W III Liceum Ogólnokształcącym uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości

Z okazji nadchodzącego święta narodowego młodzież licealna przygotowała piękne widowisko patriotyczne, pod kierunkiem polonistki pani Mai Kopiczyńskiej oraz muzyka pani Małgorzaty Wierzbowskiej.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który został wzbogacony stosownym układem dramatycznym opartym na ruchu scenicznym, przybliżający najważniejsze wydarzenia z trudnej historii Polski. Całość nasycona dużym ładunkiem emocjonalnym, podniosła a zarazem pełna nadziei i patriotycznego ducha, wprowadziła wszystkich w nastrój listopadowego świętowania. Pieśni i muzyka poruszyły najgłębsze struny w duszy, a wykonanie utworów Chopina przez utalentowanego ucznia klasy pierwszej Kamila Dobiesa zachwyciło zgromadzoną na apelu społeczność szkolną.

Zwieńczeniem obchodów patriotycznego święta było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego o godzinie 11.11 na boisku Zespołu Szkół Nr 1 w Brodnicy.