Pod takim hasłem wszyscy zainteresowani pomocą drugiemu człowiekowi w sytuacji ciężkiej choroby mogli zgłosić się do programu DKMS i zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Akcja KOMÓRKOMANIA ruszyła w naszej szkole 29 października 2019.

Projekt KOMÓRKOMANIA skierowany jest do uczniów, rodziców i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Polega on na szerokiej akcji edukacyjnej i informacyjnej na temat idei ofiarowania szpiku kostnego, związanej jednocześnie z możliwością rejestracji w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych dla osób chorych na raka krwi.

Uczennice naszej szkoły Macy Paradowska, Natalia Lichnerowicz oraz Patrycja Panek przygotowały akcję KOMÓRKOMANIA w III LO, pod kierunkiem pani Iwony Sochackiej, dzięki czemu młodzież licealna mogła czynnie włączyć się do akcji fundacji DKMS i  dopełnić niezbędnych formalności w specjalnie na ten dzień zorganizowanym punkcie poboru wymazu z ust.

Dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętny los pacjentów z chorobą onkologiczną.