"Książki to statki myśli pływające po falach czasu i ostrożnie niosące swój drogocenny ładunek od jednego pokolenia do drugiego..."

W trudnych dla książek czasach, biblioteki dbają o bezcenny ładunek myśli i wciąż istnieją tacy, którym nie jest obojętny nie tylko przekaz pisany, lecz również piękno żywego słowa. Dla nich właśnie zorganizowano kolejną edycję Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania - Lektor 2019.

Reprezentacja młodzieży III LO pod opieką pani Barbary Kurnickiej wzięła udział w konkursie Lektor 2019, który odbył się 23 października 2019 r. w zabytkowych wnętrzach Pałacu Anny Wazówny.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych musieli zmierzyć się z tekstami z zakresu literatury pięknej oraz popularnonaukowej - zadanie polegało na prezentacji i interpretacji wybranego fragmentu, po krótkim przygotowaniu. W skład jury konkursu weszli: Mirosława Krajewska, Maria Oryszczak oraz Stanisław Czajkowski.

Najlepiej z tym wyzwaniem poradził sobie nasz Mateusz Pawłowski, zaś zaszczytne wyróżnienie zdobyła Paulina Wilmowicz.

Gratulujemy!