W gorącym okresie, tuż przed wyborami państwowymi do Sejmu i Senatu RP, postanowiliśmy przeprowadzić symulację wyborów parlamentarnych, propagując postawę obywatelską. Było to ciekawe i niezwykle ważne doświadczenie.

Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego przygotowała i przeprowadziła wybory parlamentarne - była to symulacja jednego z najważniejszych wydarzeń życia społecznego, w jakim przyjdzie uczestniczyć wszystkim młodym w ich dorosłym już życiu obywatela.

Akcja "Młodzi głosują" cieszyła się dużym zainteresowaniem. Frekwencja wyborcza była bardzo duża i wyniosła 87%.

Podkreślając, iż organizatorzy nie popierają żadnego z kandydatów i komitetów wyborczych, a cała akcja miała charakter edukacyjny, organizatorzy podają iż wyniki szkolnych wyborów były następujące:

1. KW PSL - 8%
2. KW PiS - 11%
3. KW SLD - 51%
4. KW KONFEDERACJA - 14%
5. KKW KO - 12%
6. KW BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY - 4%

Dorosłym uczniom przypominamy, że wybory do parlamentu już w niedzielę.

Koordynatorem projektu była Pani Iwona Malinowska. W wyborach pomagali Amelia Czerwińska, Martyna Kozikowska, Gosia Nowak, Zuzia Szymańska, Natalia Wesołowska, Jakub Cierpiał (2c), Jakub Pawłowski, Mateusz Pawłowski (2a).