5 czerwca 2019 r. gościliśmy młodzież zainteresowaną podjęciem nauki w naszej szkole. Ten rok jest wyjątkowy, gdyż w wyniku reformy systemu oświaty, nabór do pierwszych klas szkół średnich będzie podwójny: obejmie uczniów kończących naukę w ostatnim roczniku gimnazjalnym oraz, po raz pierwszy, uczniów opuszczających ósmą klasę nowej, zreformowanej szkoły podstawowej.

Tradycyjnie III Liceum Ogólnokształcące otworzyło szeroko drzwi, gościnnie przyjmując wszystkich chętnych do przyjrzenia się szkole, kadrze pedagogicznej oraz społeczności uczniowskiej - w pracy: przy wspólnej nauce i zabawie. Spotkanie rozpoczęło się w sali 13 od powitania przez dyrektora Tomasza Wysockiego, po czym ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 przybliżyła zgromadzonym wicedyrektor do spraw liceum Maria Malinowska. Po obejrzeniu filmiku prezentującego placówkę, nagranego przez drugoklasistów, zebrani udali się na zwiedzanie szkoły. Odwiedzający mieli okazję oddać się doznaniom artystycznym w sali kinowej, obejrzeć "specjalistów" w akcji operacyjno-ratunkowej, śledzić doświadczenia w chemicznym "labolatorium" (;) oraz poznać prawa rządzące światem i zaczerpnąć odrobiny wiedzy z zakresu robotyki w pracowni fizycznej. Goście  zostali również zaproszeni przez naszych licealistów do aktywnego udziału w krótkich zajęciach z matematyki oraz języków obcych - w sali 11 wszyscy wspólnie odśpiewali popularny utwór szwedzkiego zespołu ABBA "Mamma Mia" w 3 językach (angielski, niemiecki i włoski), a także sprawdzali swoją wiedzę z różnych dziedzin w grze, odpowiadając na pytania dotyczące wspomnianych trzech obszarów językowych. III Liceum Ogólnokształcące dba o rozwój kultury fizycznej, dlatego uczniowie przybyli na Drzwi Otwarte mogli obejrzeć wystawę naszych trofeów sportowych oraz wziąć udział w ulubionych zajęciach o charakterze tanecznym, czyli popularnej i wypromowanej właśnie przez nas  BOKWIE czy też poruszać się na stepie. Utrudzeni niemiłosiernym upałem znaleźli chwilę wytchnienia w symbolicznej "kawiarence", kosztując pysznych wyrobów cukierniczych.

Wszystkim dopisywał dobry humor. W tym dniu szkołę odwiedziło blisko 500 uczniów w dwóch turach: o godzinie 10.00 szkoły podstawowe, zaś o 12.00 szkoły gimnazjalne.

Do zobaczenia we wrześniu.