W maju rozstrzygnięto XI Wojewódzki Konkurs Historyczny im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej "Oni tworzyli naszą historię". Trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła uczennica III LO w Brodnicy Natalia Wrońska, a jej koleżanka Julia Kozłowska uzyskała wyróżnienie.

Wojewódzki Konkurs Historyczny im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej "Oni tworzyli naszą historię" powstał dla upamiętnienia legendarnej cichociemnej kurierki Armii Krajowej, mieszkającej w Toruniu Elżbiety Zawackiej, dla zarażenia młodzieży pasją dokumentowania historii i krzewienia regionalnej wiedzy historycznej na podstawie wspomnień świadków, zdjęć i innych zasobów w domowych, często nieodkrytych archiwach. Zadaniem nauczycieli jest wspomaganie uczniów w zbieraniu i opracowywaniu owych materiałów oraz w napisaniu pracy.

Na konkurs nadesłano 24 zakodowane prace uczniów szkół ponadpodstawowych. Nagrodzona trzecim miejscem Natalia Wrońska napisała pracę pt. "Jeżeli człowiek ratuje jedno życie, to jest tak, jak gdyby uratował cały świat - Siostra Ludwika Małkiewicz". Julia Kozłowska natomiast otrzymała wyróżnienie za pracę "Cudownie ocalona". Opiekunem merytorycznym uczennic był p. Radosław Stawski.

Gratulujemy!