14 lutego warto spędzać w sposób szczególny. Razem, miło i w wyjątkowych okolicznościach świętowali tegoroczny Dzień Zakochanych uczniowie młodszych klas licealnych. Podczas wycieczki nie zabrakło jednakże refleksji, do której skłoniła wizyta w Muzeum II Wojny  Światowej.

Z okazji Walentynek, klasy pierwsze i drugie wybrały się na wycieczkę do Trójmiasta. Miła atmosfera towarzyszyła wszystkim przez cały dzień, choć wyjazd nie miał jedynie  celu kulturalnego i rozrywkowego. Wieczór w Teatrze Muzycznym poprzedził czas prawdziwej zadumy, podczas zwiedzania Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Niezwykły obiekt muzealny oferuje szereg eksponatów, ogromny ładunek informacji oraz bogatą skalę przeżyć, gdyż trudno przejść obojętnie i bezrefleksyjnie obok większości faktów historycznych podanych w przystępnej i ciekawej formie.