W radosnym czasie oczekiwania na Boże Narodzenie szkolna grupa teatralna "Podarta Kurtyna" pracowała nad projektem zatytułowanym "Czwarty Mędrzec". Młodzież III LO po raz kolejny przygotowała spektakularne widowisko, z epickim rozmachem, które w ubiegłym tygodniu zaprezentowała na scenie Brodnickiego Domu Kultury.

Pokaz premierowy odbył się 13 grudnia 2018 r. i stanowił preludium do tradycyjnego spotkania opłatkowego władz miasta, gminy i powiatu wraz z licznymi szacownymi gośćmi, w tym przedstawicielami kościoła katolickiego, instytucji miejskich oraz powiatowych, świata biznesu i organizacji pozarządowych.

Następnego dnia, 14 grudnia, przedstawienie obejrzała społeczność III Liceum Ogólnokształcącego.

Artyści, pod kierunkiem Iwony Wiśniewskiej i Anny Biłas, przenieśli widzów do świata znanego z przekazów biblijnych i tradycji chrześcijańskiej, snując opowieść wokół historii  Świętej Rodziny. Poszukując Króla, wraz z głównym bohaterem sztuki, widownia trafiła m. in. do Egiptu i na ziemię trędowatych, jak również do całkiem już współczesnego centrum medycznego, świata naszych czasów, z jego problemami i cieniami.

Ponadczasowe przesłanie, refleksja na temat POSZUKIWANIA, SENSU i NADZIEI, świetna gra aktorska, piękny wokal, efektowne kostiumy, oprawa muzyczna, niebanalny układ choreograficzny sprawiły, że młodzi artyści oczarowali widzów na kolejnych odsłonach przedstawienia.

Pełna relacja fotograficzna wkrótce w galerii.

Red.