Kolejnym ważnym wydarzeniem w kalendarzu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości była wieczornica patriotyczna, zorganizowana 19 października 2018 r. w naszej szkole, z inicjatywy dyrektora Tomasza Wysockiego we współpracy z nauczycielami historii Iwoną Malinowską oraz Radosławem Stawskim i Nikodemem Beksa.

Na wieczornicę zaproszono wielu szacownych gości, którzy podzielili się z licealistami i gimnazjalistami wspomnieniami z dawnych lat. Spotkanie stało się okazją do wspólnego śpiewania - nie zabrakło ważnych pieśni i piosenek patriotycznych.

Harcerski Krąg Seniorów powstał 32 lata temu. Obecnie zrzesza 24 druhów w wieku od 65 do 92 lat. W patriotycznej wieczornicy udział wzięli: Antoni Grążawski, Jan Godlewski, Konstanty Żukowski, Bernard Zawodny, Zbigniew Lewandowski, Edward Koźmiński, Bogdan Dynewski, Zbigniew Bukowski, Kordian Wójcik i Eryk Wetzel.

W niejednym oku zakręciła się łza a serce zabiło szybciej. Historię tworzą ludzie, to, czego doświadczamy dziś za moment stanie się przeszłością, naszym zadaniem jest nadać sens i wagę zdarzeniom, w których uczestniczymy. To my tworzymy historię, zwykli ludzie, bohaterowie małych ojczyzn, każdego dnia, nie tylko w czasach wielkich burz dziejowych. Warto o tym pamiętać. Tym bardziej warto pielęgnować pamięć minionych dni.