W dniach 17-18 września w Zespole Szkół Nr 1 w Brodnicy gościł "Naukobus" z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik

Nauka ciekawi, uczy i bawi - z takim przekonaniem Centrum Nauki Kopernik rozesłało po całej Polsce 20 mobilnych stacji badawczych wraz z edukatorami.

Wystawa "Eksperymentuj" zawierała 18 eksponatów pod hasłami: łamigłówki, szyfry, "oszukaj swój wzrok", trójkąty i kwadraty - twierdzenie Pitagorasa, jak powstaje film (animacja), człowiek - układanka, wirujące krzesło, wyścigi walców, najszybsza zjeżdżalnia, znikające kolory, czyli jak widzisz barwy, jakie słyszysz częstotliwości, szybkość reakcji, sprawdź swoją pamięć, uciążliwe echo, co spadnie pierwsze (próżnia i tarcie), półkule magdeburskie, "silny jak serce", zawieszona piłka i kula plazmowa.

Brodnicka młodzież szkolna miała możliwość odkrywać rządzące światem prawa, stanowiące obiekt badań różnych dziedzin nauki i znajdujące zastosowanie m. in. w informatyce, chemii, biologii.