10 kwietnia w III LO uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brodnickiego rywalizowali o tytuł Mistrza Mapy Powiatu Brodnickiego 2018.

Już po raz dziesiąty najlepsi geografowie ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brodnickiego mieli okazję zmierzyć się z konkursie „ Mistrz mapy”. W szkolnych eliminacjach wyłonione zostały pięcioosobowe drużyny, które w finale   rozwiązywały test , sprawdzający wiedzę z mapy powiatu brodnickiego, Polski i świata.

W ścisłym finale dziesięciu najlepszych uczestników konkursu rozwiązywało zadania z użyciem mapy.

Zwycięzcą X edycji konkursu został Karol Bartnicki z I LO, który zdobył honorowy tytuł Mistrz Mapy.

Kolejne miejsca zdobyli: Dominik Cieszyński , Sebastian Górski, Michał Jaworski- wszyscy z III LO, piąte miejsce wywalczył Wojciech Kruszyński z I LO.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy i Brodnicki Park Krajobrazowy.

Uczestnicy konkursu odebrali gratulacje z rąk Anny Kupczyk, wiceprzewodniczącej Rady Powiatu , Stanisława Czajkowskiego, naczelnika Wydziału Edukacji  Starostwa w Brodnicy i pani Violetty Płoska, przewodniczącej szkolnej Rady Rodziców, która zafundowała uczestnikom i gościom konkursu słodki poczęstunek.

W przerwie pomiędzy etapami konkursowej rywalizacji Wojciech Kupczyk przedstawił  prelekcję  na temat swoich  olimpijskich podróży.

- Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli przygotowanie konkursu i zaszczycili nas swoją obecnością w czasie konkursowej rywalizacji uczniów. Konkurs integruje młodzież wszystkich szkół z powiatu, nauczycieli, rozwija uczniowskie zainteresowania i motywuje do dalszej pracy- mówi Alina Markuszewska, nauczycielka III LO w Brodnicy, które było gospodarzem X edycji konkursu.