Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Podarta kurtyna

Prezentacja LO

Film III LO

Mamy Mistrza!

Jakub Domagalski, uczeń klasy 3a, odniósł sukces na Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym, Generalnym i Kontaktowym, które odbyły się na przełomie listopada i grudnia br. we Włoszech.

W dniach 30 XI – 03 XII 2017 r. we włoskim miasteczku Montecatini-Term odbyły się zunifikowane Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym, Generalnym i Kontaktowym. Na ośmiu matach wystartowało ponad 1500 zawodników z 38 państw, w tym 31-osobowa Reprezentacja Polski. Doskonale spisał się tam uczeń naszej szkoły Jakub Domagalski z klubu SHOTOKAN Brodnica, który przywiózł z tych mistrzostw dwa medale. Srebrny wywalczył wraz z kolegami w konkurencji kumie drużynowym, gdzie minimalnie jego zespół przegrał w finale z reprezentacją Brazylii. Indywidualnie Jakub zajął 3 miejsce w bardzo wymagającej konkurencji fuku-go.  Jest to dwubój polegający na naprzemiennym rozgrywaniu konkurencji kata „kitei” i kumie.

Jakub jest wieloletnim reprezentantem naszego kraju. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Był wicemistrzem Świata, kilkukrotnym Mistrzem Europy oraz wielokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski w karate Shotokan. Karate uprawia w Brodnicy już czternasty rok. Od 4 lat jest posiadaczem czarnego pasa tj. 1 Dana - stopnia mistrzowskiego w karate. Obecnie jest instruktorem w klubie w Brodnicy, gdzie uczy młodych adeptów tej trudnej sztuk walki.