Początek maja to czas świąteczny, kiedy obchodzimy Narodowe Święto Trzeciego Maja i Dzień Flagi RP, a potem rocznicę zakończenia II wojny światowej. W Dniu Święta Flagi uczniowie i nauczyciele III LO spotykają się na Dużym Rynku.

2 maja 2017r.

Uroczystości z okazji Dnia Flagi RP i Narodowego Święta Trzeciego Maja

godzina 9.30- przy Pomniku Wdzięczności, ul. 3 Maja

Złożenie kwiatów przez Burmistrza Brodnicy i Starostę Brodnickiego.
Uroczystość z udziałem Kompanii Honorowej 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego, pocztów sztandarowych, delegacji oraz Miejskiej Orkiestry Dętej.

godzina 10.00-kościół farny

Uroczysta msza św. W intencji Ojczyzny
z udziałem Kompanii Honorowej 4.Brodnickiego Pułku Chemicznego, pocztów sztandarowych,  delegacji oraz Miejskiej Orkiestry Dętej.

godzina 11.00 -Duży Rynek

Uroczystość patriotyczna z okazji Dnia Flagi RP