W sile pięćdziesięcioosobowej grupy licealiści z III LO ruszyli do Warszawy. Byliśmy w teatrze, zwiedzaliśmy miejsca ważne dla polskiej historii.

20 kwietnia  50 –osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami z III LO w Brodnicy wyjechała na wycieczkę do Warszawy.

Ważnym punktem naszego zwiedzania stolicy była historyczna podróż do czasów najbardziej tragicznego z powstań narodowych – powstania warszawskiego. 63 dni chwały i trudne chwile tych, którzy chwycili za broń przybliżali brodniczanom przewodnicy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Byliśmy także na Powązkach , warszawskiej nekropolii dla zasłużonych. Nietypowa architektura nagrobków oraz nazwiska wielkich i zasłużonych Polaków na wszystkich wywarły wrażenie.

Wieczorem poszliśmy do „Och - Teatru” na warszawskiej Ochocie. Przedstawienie „Mayday” w reżyserii Krystyny Jandy w obsadzie Artura Barcisia ,  Stefana Friedmanna ukazało niezwykły kunszt aktorów. Spektakl o londyńskim taksówkarzu wiodącym podwójne życie, które wychodzi na jaw,  powodując całą lawinę komicznych sytuacji rozśmieszał widownię do łez.

RS