21 kwietnia w I LO w Brodnicy odbył się finał Powiatowego Konkursu Geograficznego Mistrz Mapy. Zaszczytny tytuł wywalczyła nasza koleżanka z III LO- Kamila Kondej.

Powiatowy Konkurs Geograficzny  odbywa się już po raz dziewiąty. Najlepsi geografowie ze szkół ponadgimnazjalnych w powiecie brodnickim rywalizują o tytuł „Mistrza Mapy” pisząc test i  zdając część ustną ze znajomości mapy.

Konkurs odbywa się kolejno we wszystkich szkołach w powiecie. W tym roku gospodarzem było I LO w Brodnicy.

W zaciętej rywalizacji rywali pokonała  Kamila Kondej z klasy trzeciej III LO w Brodnicy, która zdobyła tytuł „Mistrza Mapy Powiatu brodnickiego 2017”.

II miejsce zdobył Sebastian Kamiński ( klasa trzecia III LO).

Reprezentujący III LO: Michał Jaworski wszedł do części ustnej finału. Dobrze spisali się też Sebastian Górski i Dominik Cieszyński.