Już niebawem święta i oczywiście w naszej szkole mamy kolejny, świąteczny wigilijny spektakl. W tym roku w przedstawieniu wzięli udział uczniowie nie tylko z III LO , ale także z gimnazjum i szkoły podstawowej naszego Zespołu Szkół nr 1. Spektakl oklaskiwali żywiołowo, na stojąco goście zebrani na opłatku samorządowym w BDK.

16 grudnia 2016 r. w Brodnickim Domu Kultury na świątecznym spotkaniu zebrali się przedstawiciele wszystkich środowisk powiatu brodnickiego, duchowieństwo, parlamentarzyści , pan wicewojewoda  i gospodarze Miasta i Powiatu.
Owacją na stojąco goście spotkania nagrodzili aktorów i chórzystów, którzy wystąpili w spektaklu  pt. „Jako w niebie, tak i na Ziemi”.

Przedstawienie wg scenariusza Marii Oryszczak wyreżyserowali : Anna Biłas, Iwona Wiśniewska i Tomasz Wysocki, który czuwał nad całością spektaklu, którego integralną częścią był także konkurs i koncert kolęd.

Kolędy po mistrzowsku zaśpiewali uczniowie ze szkoły podstawowej , gimnazjum i LO oraz chór nauczycieli. Szkolny chór, przygotowany był przez Annę Stóżyńską , szkolny zespół muzyczny przez  Jacka Stybora , a  najmłodsi instrumentaliści, muzycy i aktorzy  przez  Barbarę Kwiatkowską .

Dekoracje powstawały pod kierunkiem Wioletty Brokos i Beaty Siekierskiej.

W spektaklu pt.  Jako w niebie , tak i na Ziemi” wystąpili:

Aniołowie wizytujący ziemię :
Gaudenty- Mateusz Wróblewski, Archanioł- Filip Gajda i niepokorny, a na scenie niezrównany-  anioł Rufus- Alan Cholewczyński.

W roli nas współczesnych wystąpili: Michał Zduński ( prezes) Paulina Zakrzewska ( Zuza) Joanna Ramowska ( babcia Hela) Aleksandra Lange( babcia Jadzia)Kajetan Orłowski i Oskar Kaliszer oraz Natalia Kaczmarska  ( wnuczęta), Monika Mergel ( Kobieta), Kamila Kondej ( Angela), Aleksandra Kaczmarek, Karolina Maliszewska, Natalia Szwaracka  i Katarzyna Jaworska ( nastolatki) , Sylwia Gutowska ( Żona) Paweł Bągalski ( Mąż) Mikołaj Kamiński ( Szwagier) Julia Czerwińska (Adela),  Emilia Lenga( Siostra) oraz soliści: Agata Paterewicz, Julia Musiał, Justyna Moczadło, Julia Skibicka, Patrycja Witkowska.

- Przedstawienie było radosne, ale przy tym skłaniało do poważnych refleksji o tym, jacy jesteśmy, jak obchodzimy święta i o tym, co naprawdę ważne- mówi Patrycja Prasak, uczennica III LO.

Szkolny zespół redakcyjny III LO