Dzisiaj w naszej szkole odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w ciągu roku szkolnego- Święto Patrona, Jana Pawła II. Jednocześnie, tego dnia nasi nowi licealiści zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów III Liceum Ogólnokształcącego.

Strona 2

O godzinie 10.40 społeczność szkolna zgromadziła się na hali aby wspólnie świętować Ślubowanie Pierwszoklasistów oraz oddać hołd papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II. Jak co roku, młodzież odśpiewała hymn III Liceum "Jesteśmy solą ziemi...", który zawiera tak ważne dla nas przesłanie: "Musimy od siebie wymagać, choćby inni od nas nie wymagali". Nie zabrakło też powitalnej przemowy Pana Dyrektora Marka Jasińskiego, ulubionej pieśni papieża "Barki" oraz pięknej oprawy sceniczno-artystycznej w wykonaniu naszych zdolnych uczniów oraz nauczycieli. Po części związanej z obchodami Dnia Papieża nastąpiło uroczyste ślubowanie. Jako symbol przyjęcia do Liceum, nasi najmłodsi licealiści otrzymali koszulki z logo III LO, a Pani Dyrektor Kaliszer-Głowacka podkreśliła humorystycznie, że koszulki z pewnością przyniosą szczęście na wszystkich sprawdzianach oraz przez cały okres edukacji w naszej szkole!

Cóż to był za dzień....a przepyszne kremówki papieskie sprawiły, że było jeszcze bardziej wyjątkowo!