Wzorem lat ubiegłych, 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest propagowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Trzeba przyznać, że tak właśnie było tego dnia w naszej szkole. Spacer korytarzami sprawiał wrażenie podróży po krajach europejskich! W jeden dzień mogliśmy nauczyć się wyrażeń aż w 8-miu językach.

W szkole nie brakowało kolorowych flag krajów, zwrotów w różnych językach, plakatów przedstawiających ciekawostki kulturowe, charakterystycznych strojów, muzyki rozbrzmiewającej z głośników oraz smacznych zakąsek z kuchni francuskiej, czeskiej, włoskiej, niemieckiej, oraz wielu innych.  Uczniowie wraz z językowcami naszej szkoły jak zwykle stanęli na wysokości zadania aby w sposób praktyczny celebrować to ważne święto. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje tego wydarzenia!