Z bólem serca i workiem pełnym cudownych wspomnień kończymy pierwszą sycylijską przygodę uczniów naszej szkoły. Uczestnicy wracają bogatsi o wiele doświadczeń, nasyceni smakami i kolorami wyspy, zintegrowani i super zadowoleni. Wyrazy uznania dla Stowarzyszenia Impakt za kompleksową organizację pobytu.

Wbrew tropikalnej temperaturze, nasza grupa wycieczkowiczów zwiedziła największe atrakcje wyspy. W programie znalazła się Taormina, perełka z Morzem Jońskim w tle. Zachwycające widoki, pięknie zachowany teatr antyczny, wąskie, kręte uliczki oraz pyszne lody pistacjowe. Ponadto, młodzież na własne oczy przekonała się, że natura jest najzdolniejszym artystą. Księżycowy krajobraz Etny, otaczający zapach wydobywającej się z krateru siarki, malownicza rzeka oraz zapierające dech w piersi bazaltowe struktury Wąwozu Alcantara- to były niezapomniane wrażenia! W trakcie kolejnych dni pobytu, uczniowie wraz z przewodnikiem poznali historię, kulturę i smaki stolicy Sycylii. W rytmie "piano, piano" odkrywali różne oblicza miasta. Katedra w Palermo, jeden z niewielu zabytków na świecie zbudowanych w stylu arabsko-normańskim, wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Nie zabrakło też chwil relaksu, które młodzież spędziła delektując się sycylijską atmosferą - kąpiel w morzu, rejs na Wyspy Liparyjskie, piękne, różnorodne plaże na wyspie Vulcano z gorącymi gejzerami i specyficznym zapachem siarki oraz klimatyczne uliczki wyspy Lipari. FANTASTICO!