"A cóż piękniejszego nad niebo,

które przecież ogarnia wszystko, co piękne."

Mikołaj Kopernik

7 czerwca 2023 r. odbyła się tradycyjna uroczystość Różyczkowania.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz społeczność III LO w Brodnicy pięknie pożegnali tegorocznych maturzystów.

W uroczystości wzięli udział absolwenci pięciu klas wraz z wychowawcami:

klasa IV A - p. Radosław Stawski

klasa IV B - p. Maja Kopiczyńska

klasa IV C - p. Violetta Woźniak

klasa IV D - p. Iwona Wiśniewska

klasa IV E - p. Katarzyna Pawłowska

Najlepszym uczniem tego rocznika okazał się Kamil Dobies.

Nie zabrakło nagród dla tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki oraz dla sprtowców, artystów i wszystkich, którzy zapisali się w naszej pamięci dzięki zaangażowaniu w życie szkoły na co dzień.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością liczni goście - na czele z Burmistrzem Brodnicy p. Jarosławem Radaczem, pani wizytator Dorota Rama, dyrektorzy innych szkół, przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą oraz oczywiście rodziny i przyjaciele absolwentów.

Młodzież odebrała nagrody, gratulacje, tradycyjne różyczki od młodszych kolegów oraz pamiątkowe albumy rocznika.

Gratulujemy!