W drugim tygodniu września 2022 r. uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego zwiedzali piękny i upalny Rzym.

Była to kolejna udana wyprawa ze Stowarzyszeniem IMPAKT, z którym szkoła współpracuje od blisko 3 lat.

W Wiecznym Mieście młodzież wraz z opiekunami i przewodnikami IMPAKTU obejrzała Fontannę di Trevi, Koloseum, Schody Hiszpańskie, Panteon, Zamek św. Anioła, Palatyn i Forum Romanum  oraz Kapitol.

W programie wycieczki nie mogło zabraknąć Watykanu i oczywiście wizyty przy grobie św. Jana Pawła II. Grupa zwiedziła też Muzea Watykańskie z niezwykłą Kaplicą Sykstyńską, a także wdrapała się na szczyt Bazyliki Św. Piotra.

Oprócz zwiedzania, uczniowie wzięli udział w grze miejskiej i nawiązywali przyjacielskie kontakty.

Zmęczeni skwarem lejącym się z nieba licealiści znaleźli też chwilę na relaks i kąpiel w Morzu Tyrreńskim i na skosztowanie specjałów kuchni włoskiej w tym pysznych lodów.

Rzym jest piękny o każdej porze roku, zaś ilość i skala zabytków, jakie oferuje wywiera kolosalne wrażenie.