26 maja w III LO witaliśmy licznych gości, rodziców, przyjaciół tegorocznych maturzystów, którzy żegnali się ze szkołą na uroczystym Różyczkowaniu.
W maju 2017 roku III LO ukończyło 95 uczniów z czterech klas:
Klasa IIIA- wychowawczyni Agnieszka Głowacka
Klasa IIIB- wychowaczyni Iwona Sochacka
Klasa IIIC- wychowawca Marian Sonakowski
KLASA III- D wychowawczyni Beata Górska
W czasie uroczystości uczniowie wyróżniający się otrzymali nagrody i podziękowania :
Patrycja Prasak - stypendystka Prezesa Rady Ministrów, wielokrotna stypendystka |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,88 |
Jarosław Radacz Burmistrz Miasta |
NAJLEPSZY ABSOLWENT Kryształowa kula |
Dyrektor Rada Rodziców |
Najlepszy humanista |
W imieniu pana posła Zbigniewa Sosnowskiego nagrodę wręczy pani Danuta Grzyb – dyrektor biura poselskiego |
Za reprezentowanie szkoły w wielu olimpiadach i konkursach przedmiotowych z historii wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego |
Nauczyciele: Radosław Stawski Iwona Malinowska Anna Biłas |
Patrycja była także · członkiem Młodzieżowej Rady Miasta · Posłanką na XXII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży · Brała udział w programie: Akademia Liderów św. Mikołaja |
Nagrodę ufundował p. Mateusz Szafrański, absolwent naszej szkoły, obecnie członek Rady Miasta a wręczy ją |
Agata Paterewicz |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,59 |
Roman Pawlak Przewodniczący Rady Miasta |
Najlepszy Matematyk |
Fundatorem nagrody jest p. Marek Hildebrandt A wręczy ją |
Aktywny samorządowiec · Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego · Uczestniczka programu: Akademia Liderów św. Mikołaja |
Zbigniew Gutowski Wiceprzewodniczący Rady Miasta |
Za udział w wielu projektach artystycznych |
|
Kamila Kondej |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,59 |
W imieniu p. Ryszarda Bobera nagrodę wręczy p. Paulina Modrzejewska asystent Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego |
Za reprezentowanie szkoły i zajęcie I miejsca w Powiatowym Konkursie MISTRZ MAPY |
|
Za udział w wielu projektach artystycznych |
|
Robert Kaczorek |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,53 |
Piotr Boiński Starosta Powiatu Brodnickiego |
Dwukrotny finalista Olimpiady Przedsiębiorczości |
Dziekan Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Łodzi Andrzej Jackiewicz |
Finalista wielu konkursów historycznych |
Nauczyciel: Radosław Stawski
|
Za osiągnięcia sportowe i reprezentowanie szkoły w biegach przełajowych i sztafetowych |
Rada Rodziców |
Daniel Zero |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,53 |
Roman Pytlasiński Przewodniczący Rady Powiatu |
Za reprezentowanie szkoły w XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży |
Nagrodę ufundował p. radny Mateusz Szafrański, a wręczy ją
|
Za reprezentowanie szkoły w wielu olimpiadach i konkursach przedmiotowych z historii i wiedzy o społeczeństwie, przede wszystkim za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Historycznym im. gen. bryg. prf. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” |
Nauczyciele: Radosław Stawski Iwona Malinowska
|
Paulina Zakrzewska |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,41 |
Edward Łukaszewski Wójt Gminy Brodnica |
Za udział w wielu projektach artystycznych |
|
Aleksandra Barańska |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,35 |
Wioletta Sternicka Przewodnicząca Rady Powiatu |
Adam Łęgowski |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,29 |
|
Obsługa techniczna wielu imprez szkolnych |
|
Sebastian Kamiński |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,29 |
|
Dwukrotny finalista Olimpiady Przedsiębiorczości |
Dziekan Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Łodzi Andrzej Jackiewicz |
Sylwia Panek |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,23 |
|
Za udział w wielu projektach artystycznych |
|
Mateusz Wydra |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,18 |
PZU kierownik oddziału Bartosz Nijakowski |
Za udział w wielu projektach artystycznych |
|
Kinga Barcikowska |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,18 |
|
Adrian Gajewski |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,12 |
|
Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki |
|
Obsługa techniczna wielu imprez szkolnych |
|
Katarzyna Jaworska |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,12 |
|
Za udział w wielu projektach artystycznych |
|
Violetta Kowalska |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,06 |
|
Kacper Kędziorski |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,06 |
|
Wiktoria Sochacka |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 5,00 |
|
Praca na rzecz wolontariatu |
|
Średnia poniżej 5,0
Szymon Mickiewicz |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,94 |
|
Za udział w wielu projektach artystycznych |
|
Karolina Mosakowska |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,94 |
|
Za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym |
|
Paulina Głowacka |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,94 |
|
Paulina Gołębiewska |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,88 |
|
Aleksandra Kwiatkowska |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,88 |
|
Za udział w wielu projektach artystycznych |
|
Za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym |
|
Patryk Tomaszewski |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,88 |
|
Marta Bieńkowska |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,82 |
|
Kacper Kamiński |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,82 |
|
Jagoda Lewandowska |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,82 |
|
Mateusz Pankowski |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,82 |
|
Weronika Zaniecka |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,82 |
|
Hubert Kwiatkowski |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,76 |
|
Maciej Szóstakowski |
|
za ukończenie szkoły z wyróżnieniem i uzyskanie najwyższej średniej 4,76 |
|
Inne nagrody
Paweł Okrasa |
|
Za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym |
|
Najlepszy INFORMATYK |
Fundatorem nagrody jest Bank Spółdzielczy w Brodnicy a o wręczenie proszę Dyrektora Oddziału p.Kazimierza Olszewskiego |
Jakub Kozłowski |
|
Za obsługę techniczną wielu imprez szkolnych |
|
Klaudia Klejnowska Natalia Karaśkiewicz |
|
Praca na rzecz wolontariatu |
p. Barbara Tuptyńska szefowa Warsztatów Terapii Zajęciowej |
Szymon Nastały Adrian Borowski Gabriela Przybylska Emilia Lenga Natalia Szwaracka Jakub Lewandowicz |
|
Za udział w wielu projektach artystycznych |
|
Piotr Sugalski Łukasz Wieczyński Łukasz Ciesielski Jakub Jaworski Michał Żnudziński |
|
Mistrzowie województwa w piłce ręcznej chłopców |
|
Agata Paterewicz Klaudia Kornacka Weronika Dietrichkeit Sylwia Panek Wiktoria Sadłowska Monika Siemiątkowska Weronika Zaniecka |
|
Mistrzynie województwa w piłce ręcznej dziewcząt |
|
Karol Pachura Szymon Szymczak |
|
Mistrzowie powiatu w koszykówce |
|
Wychowawcy: Agnieszka Głowacka
Iwona Sochacka
Marian Sonakowski
Beata Górska
Rodzice: Justyna Skonecka
Leszek Borowski