"Technicznie żyjemy w epoce atomowej,

uczuciowo ciągle w epoce kamiennej"

Erich Fromm

W roku szkolnym 2020/2021, pod patronatem Jana Pawła II oraz z potrzeby wewnętrznej, w trudnym czasie pandemii, szczególnie pragniemy budować, pielęgnować i wzmacniać wartości etyczne.

Rozwojowi intelektualnemu człowieka musi towarzyszyć rozwój duchowy i emocjonalny - wszak jesteśmy całością, wymagającą spójności i harmonii. W dobie kryzysu wartości, zawirowań etycznych, zagubieni pośród dziwnych zjawisk i nowości, musimy chronić to, co nieoszacowane i ważne - dla siebie, dla innych, dla przyszłości.

Koronawirus sprawił, że świat zatrzymał się na dość długą chwilę. Była to zmiana gwałtowna, nieoczekiwana, porażająca. Jednakże w zamknięciu i półmroku przygnębienia, człowiek po raz kolejny znalazł w sobie pokłady energii i piękna, dobitnie wskazując, jak istotne jest wnętrze, kręgosłup moralny i bagaż etyczny.

Spójrzmy wstecz  i wyciągnijmy konstruktywne wnioski. Skoncentrujmy się na tym, co dobre i cenne. Nadajmy sens chwilom, cel życiu i nie zmarnujmy kolejnej szansy na tworzenie prawdziwej społeczności oraz samego siebie jako jednostki.

Dobrego roku, pełnego pozytywnych doświadczeń, pomimo przeszkód i niepokoju związanego z COVID-19.